do kasy suma: 0,00 zł

🔥 2% taniej na wszystkie produkty! Wykorzystaj kod: MAJ2 🔥

Quad Barton Rocky 125cc 8" automat Quad Barton Rocky 125cc 8" automat
Producent: Barton
Cena:

3 899,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quad 125cc L Premium 8" automat - Kraftwele Quad 125cc L Premium 8" automat - Kraftwele
Producent: Kraftwele
Cena:

3 199,00 zł

zobacz więcej
Quad APOLLO SNIPER 125cc - pojazd powystawowy Quad APOLLO SNIPER 125cc - pojazd powystawowy
Producent: Apollo Motors
Cena:

3 999,00 zł

zobacz więcej
Quad Barton Eagle 110cc automat Quad Barton Eagle 110cc automat
Producent: Barton
Cena:

3 999,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quad Barton Force 125cc 8" - automat Quad Barton Force 125cc 8" - automat
Producent: Barton
Cena:

4 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
QUAD BARTON MONSTER 200 - 250cc - z chłodnicą! QUAD BARTON MONSTER 200 - 250cc - z chłodnicą!
Producent: Barton
Cena:

8 999,00 zł

Cena regularna: 10 499,00 zł

Najniższa cena: 9 299,00 zł
szt.
zobacz więcej
 • promocja
Quad Barton Raze 200 200cc Quad Barton Raze 200 200cc
Producent: Barton
Cena:

6 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quad Barton Tirex 110cc 8" T-REX automat Quad Barton Tirex 110cc 8" T-REX automat
Producent: Barton
Cena:

4 300,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quad Barton Volt automat 1500W Quad Barton Volt automat 1500W
Producent: Barton
Cena:

6 499,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quad Benyco Thor 10" 200 170cc automat Quad Benyco Thor 10" 200 170cc automat
Cena:

7 499,00 zł

zobacz więcej
Quad Beretta FX FUXIN 200cc automat Quad Beretta FX FUXIN 200cc automat
Producent: FUXIN
Cena:

8 600,00 zł

szt.
zobacz więcej
Quad Beretta Kids FX 110cc 7" automat Quad Beretta Kids FX 110cc 7" automat
Producent: Beretta
Cena:

4 299,00 zł

szt.
zobacz więcej
 • Strona
 • 1
 • |
 • 2
 • |
 • 3
 • |
 • 4

Rosnąca popularność Qadów

Quad (inaczej wszędołazczterokołowiec lub ATV all-terrain vehicle)) jest pojazdem czterokołowym, którego przeznaczeniem jest głównie sport i rekreacja. To dlatego quady cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród najmłodszych użytkowników, ale również dorosłych. Zainteresowanie tą formą rozrywki zwiększa się z roku na rok, szczególnie w okolicach Komunii, Bożego Narodzenia czy Dnia Dziecka. Kład nadal jest upragnionym prezentem urodzinowym wielu mniejszych dzieci jak i nastolatków, ponadto zapewnia zabawę i koordynację ruchową na świeżym powietrzu, zamiast kilku godzin spędzonych przed komputerem. Oprócz świetnej zabawy quady kształtują też refleks i sprzyjają pierwszym sportowym emocjom. 

Zastosowanie i rodzaje quadów

Quady są otwartymi pojazdami, które nie posiadają kabiny i są przeznaczone do jazdy na drogach nieutwardzonych. Dobrą nawierzchnią do ćwiczeń i przede wszystkim frajdy z jazdy będą zatem pola i łąki.  Kłady występują w postaci czterokołowej oraz sześcio i ośmiokołowej; mogą posiadać również napęd gąsienicowy. Quad zazwyczaj ma opony z obniżonym ciśnieniem, które ułatwiają poruszanie się w grząskim terenie oraz kierownicę w typie motocyklowym. 

Quady znalazły zastosowanie także w wojsku, ratownictwie górskim oraz rolnictwie, ponieważ są pojazdami, którym łatwiej dotrzeć w trudno dostępne miejsca.  

Producenci dzielą quady ze względu na zastosowanie na:

 • terenowe - typowo przeprawowe z napędem 4x4
 • rekreacyjne - przeprawowe z napędem 2x4
 • sportowe - wyścigowe

Kłady terenowe – przeprawowe to najchętniej wybierane quady spośród wszystkich rodzajów quadów w Polsce. Są napędzane najczęściej na wszystkie cztery koła (4×4) na stałe lub do włączenia w czasie potrzeby. Najlepiej wykazują się podczas jazdy po ciężkim terenie, np. bagnistym, piaszczystym bądź mocno zaśnieżonym, ale nie będą miały problemu z jazdą po równej nawierzchni. Posiadają wyższe zawieszenie a przez to również i prześwit oraz są wyposażone w przednie i tylne bagażniki, na które można zamontować kufry, pług, oraz bardzo przydatną przy jeździe po trudnych terenach wyciągarkę. Quady te posiadają zawsze masywne opony z charakterystycznym bieżnikiem w kształcie kostki, zwiększającym przyczepność pojazdu podczas jazdy po wymagającym terenie.

Kłady rekreacyjne wyglądają jak quady przeprawowe, i bardzo często są tak potocznie  nazywane. Od quadów przeprawowych odróżnia je natomiast napęd. W quadach rekreacyjnych napęd jest mniej skomplikowany, tzn. 2x4 - tylko na tylną oś, dodatkowo są słabsze, a przez to tańsze. Wszystkie quady 125 cc, które wyglądają jak przeprawowe, są więc tak naprawdę quadami rekreacyjnymi. Kłady rekreacyjne królują w wypożyczalniach quadów ze względu na niską cenę zakupu, nieskomplikowaną naprawę, prostą obsługę i wielofunkcyjność. Najczęściej używa się ich podczas wycieczek krajoznawczych i spotkań integracyjnych. 

Kłady sportowo-wyścigowe zazwyczaj ma napęd na dwa tylne koła (2×4) i duże skoki zawieszenia. Odróżnia je od przeprawowych agresywna sylwetka, głównie przejawia się to w zaostrzonym designie karoserii i świateł. Ich przeznaczeniem jest szybka jazda w mało wymagającym terenie, dlatego też producenci oszczędzają na dodatkowym wyposażeniu, przekładając to na niską masę własną pojazdu, która jest bardziej aerodynamiczna. Brakuje więc w quadach sportowych bagażników, wyciągarek, czy dodatkowych lamp. Quady sportowe trzymają się natomiast świetnie drogi podczas szybkich zakrętów przez swoją szerszą oś i niższe zawieszenie. W quadach sportowych mamy też zazwyczaj dwa rodzaje montowanych opon: z przodu są wąskie i mają większą średnicę - przez co wykonywanie manewrów staje się prostsze, tylne natomiast są mniejsze, co przekłada się na optymalizację zakrętów.

Quady 125 cc - czym się charakteryzuje i jakie są rodzaje

Wszystkie quady 125 cc dzielimy ze względu na typ oraz ze względu na skrzynię biegów.

Tak jak wcześniej opisałam, quady dzielą się na przeprawowe, rekreacyjne oraz sportowe. W przypadku wszystkich quadów 125ccm tak naprawde mamy tylko kłady rekreacyjne ( które wyglądają jak przeprawowe), które będą odpowiednie dla dzieci i nastolatków chcących jeździć po trudniejszych terenach swoim czterokołowcem, nie zależy im na prędkości tylko na eksplorowaniu trudnych terenów. Dla młodych amatorów, którzy mają bardziej wyścigowe zacięcie polecamy quady sportowe, trzeba jednak zwrócić uwagę, że aby osiągać jak najlepsze rezultaty z jazdy na kładach sportowych, najlepiej poruszać się nimi po utwardzonej nawierzchni np. szutrze. Aby dobrać odpowiednio quada 125 cc, warto również zwrócić uwagę na skrzynię biegów. Automatyczna skrzynia biegów (1+1) jest odpowiednia dla mniejszych dzieci od 7 roku życia, ponieważ jest ona prosta w obsłudze, posiada zawsze bieg wsteczny, który ułatwi wyjeżdżanie tyłem z różnych zakamarków. Skrzynia półautomatyczna (3+1) jest posiada trzy biegi + wsteczny, natomiast nie posiada sprzęgła jak w klasycznych manualnych skrzyniach biegów. Co to oznacza, że biegi zmieni się samą stopą, nie ma problemu z wysprzęglaniem, quad nam nigdy nie zgaśnie przez złe użycie sprzęgła. Na dobrą sprawę takimi quadami podczas nauki jazdy, gdy jeździmy wolno, można jeździć cały czas na “jedynce”, czyli pierwszym biegu. Skrzynia taka jest trochę trudniejsza w obsłudze, natomiast daje lepsze osiągi podczas jazdy. Odpowiednie ustawienie biegu pozwoli nam np. podjechać sprawniej pod górkę (redukując bieg), albo osiągnąć większą prędkość (jadąc na trzecim biegu).

Dla kogo quad 125ccm?

Kład 125 ccm jest przeznaczony dla dzieci od około 7 do 15 roku życia, ale są również modele dla starszych, choć wiadomo, że wraz ze wzrostem masy użytkownika pojemność quada również powinna się zwiększać. Wszystkie kłady 125 cc są dostępne w wersji z silnikiem czterosuwowym 4T. Silnik czterosuwowy jest co prawda bardziej skomplikowany w budowie od silnika 2T zastosowanego we wszystkich mini quadach, ale posiada inną kulturę pracy, przez co też pracuje ciszej, wytwarza mniej spalin, a sam ich zapach jest mniej intensywny niż w silnikach 2T. Ważnym elementem w doborze odpowiedniego quada są również wielkości opon. Dla młodszych i mniejszych użytkowników od 7 roku życia polecamy oponę 7”.  Opona 8’’ będzie odpowiednia dla dzieci od 9 lat wzwyż (idealny wybór dla dzieci komunijnych), natomiast opona 10” to już raczej model dla nastolatków oraz dorosłych. Powyższe elementy pomogą w doborze odpowiedniego modelu – trzeba zatem wziąć pod uwagę wiek dziecka i jego predyspozycje do zabawy z takim sprzętem. 

Dobra jakość to bezpieczeństwo i świetna zabawa 

Kupno quada, szczególnie dla dziecka czy nastolatka to z pewnością nie lada wyzwanie, szczególnie jeśli chodzi o stan techniczny jak i jakość czterokołowca, który chcemy nabyć. Na pierwszym miejscu stawiamy oczywiście bezpieczeństwo – quady lepiej wykonane i mniej wadliwe, posiadające lepsze podzespoły zawsze będą w cenie – jednak wybierając taki sprzęt warto zainwestować w jakość i zainteresować się takimi producentami jak: Mikilon, Apollo, Beretta, Benyco czy Kymco. Kolejnym wyborem mogą być również quady marki YD oraz KXD – ta marka także będzie odpowiednia, jeśli mamy do dyspozycji nieco mniejszy budżet. Kiedy podstawowe elementy zostaną spełnione, można pokusić się o wersję quada PRO lub Premium, która jest zaopatrzona w dodatkowe wyposażenie takie jak: prędkościomierz, tylne oparcie, lusterka, beadlocki, handbary, oraz licznik motogodzin czyli elementy, które mimo wszystko również podnoszą standard, ale i zwiększają bezpieczeństwo. Niezależnie czy kupisz wersję PRO czy zwykłą, zawsze kupisz u nas quada z certyfikatem europejskim CE. Dodatkowo większość quadów posiada ogranicznik prędkości, niektóre również zrywkę bezpieczeństwa lub linkę instruktażową. Przy kupnie quada 125 cc dla mniejszych dzieci warto zwrócić uwagę czy wybrany model pojazdu posiada te elementy.

Wybierając quada dla siebie lub dziecka warto zasugerować się potrzebami oraz fizycznymi predyspozycjami osoby, która będzie taki sprzęt użytkowała. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu powyższych informacji wybranie odpowiedniego sprzętu nie będzie problemem. Więcej informacji nt. jak wybrać odpowiedniego quada dla dziecka lub nastolatka przeczytają państwo w naszym artykule na blogu klikając tu.  Dzięki przemyślanym wyborom unikniemy rozczarowania i zyskamy pewność, że wybrany model posłuży przez lata. 

Nasz autoryzowany salon Quadów we Wrocławiu jest przy ul. Grabiszyńskiej 30. Informujemy także o możliwości składania zamówień przez telefon lub poprzez nasz sklep internetowy www.skuterymotocykle.pl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl