do kasy suma: 0,00 zł

🔥 2% taniej na wszystkie produkty! Wykorzystaj kod: MAJ2 🔥

KASK LS2 FF906 ADVANT SOLID BLACK-06 XL KASK LS2 FF906 ADVANT SOLID BLACK-06 XL
Producent: LS2
Cena:

1 099,00 zł

szt.
zobacz więcej
KASK LS2 MX436 PIONEER EVO KNIGHT TITAN KASK LS2 MX436 PIONEER EVO KNIGHT TITAN
Producent: LS2
Cena:

559,00 zł

szt.
zobacz więcej
KASK LS2 MX436 PIONEER EVO MATT BLACK KASK LS2 MX436 PIONEER EVO MATT BLACK
Producent: LS2
Cena:

499,00 zł

zobacz więcej
KASK LS2 MX436 PIONEER EVO MATT TITAN KASK LS2 MX436 PIONEER EVO MATT TITAN
Producent: LS2
Cena:

459,00 zł

zobacz więcej
KASK NEON SOLID OTWARTY BIAŁY - ORIGINE KASK NEON SOLID OTWARTY BIAŁY - ORIGINE
Producent: ORIGINE
Cena:

149,00 zł

zobacz więcej
KASK NEON SOLID OTWARTY CZARNY - ORIGINE KASK NEON SOLID OTWARTY CZARNY - ORIGINE
Producent: ORIGINE
Cena:

149,00 zł

zobacz więcej
  • Strona
  • 1
  • |
  • 2

Kask motocyklowy

Kaski motocyklowe są niezbędne dla każdego, kto chce kupić motocyklmotorower bądź skuter. Mimo że prawo wymaga noszenia kasków, i tak warto nawet bez spoglądania na przepisy to robić. Dobrze dobrany kask na motor, czy też kask na motocykl ochroni Cię podczas nieprzewidzianej stłuczki, czy też wypadku. Oczywiście nikt nie zapewni, że kaski ochronią odpowiednio przy zderzeniu czołowym z ciężarówką, natomiast w większości mniej drastycznych sytuacji, jak ta wymieniona przed chwilą, spełnią swe zadania. Najistotniejsze jest, aby tak dobrać kask na motocykl, czy też kask na skuter bądź kask na motorower, by nie cisnął nas, pozwalał jednocześnie na swobodny obrót głową plus nie spadał, czy też nie był za luźny. W naszym salonie chętnie pomożemy każdemu, kto chce zakupić kask motocyklowy, by dobrał jak najbardziej odpowiedni. Kaski na motocykl, czy też jakiekolwiek kaski dzielimy na trzy typy: kaski zamknięte, kaski otwarte i kaski ze szczęką.

Kask zamknięty

Najpopularniejszy typ kasków motocyklowych. Taki kask szczelnie ochrania głowę oraz twarz osoby prowadzącej motocykl. Może być również bez problemów używany do motorowerów bądź skuterów, jednak przy prędkościach rzędu 50km/h, jakie one osiągają wystarczy tak naprawdę kask otwarty.

Kask otwarty

Kaski otwarte ochraniają głowę i twarz, jednak w mniejszym stopniu niż kaski zamknięte. Z przodu nie są zabudowane, mają jedynie szybę, którą można zasłonić twarz albo tego nie zrobić. Polecane do motorowerów i skuterów, jednakże nie do motocykli. Z względu na budowę są także przeważnie tańsze od kasków zamkniętych.

Kask ze szczęką

Te kaski łączą w sobie zalety kasków zamkniętych oraz kasków otwartych, czyli są całkowicie zabudowane i chronią osobę na motocyklu, ale w każdej chwili kierujący jednośladem może podnieść szczękę kasku, co przypomina podnoszenie szyby w kasku otwartym.

Kaski motocyklowe na skuterymotocykle.pl

Trzeba pamiętać, że wg najnowszych przepisów konieczne jest używanie kasków z atestem ECER22-05 (homologacją europejską). Kaski nieposiadające tej homologacji w świetle przepisów prawa nie są kaskami, co najwyżej produktami kaskopodobnymi. W naszej ofercie znajdują się kaski motocyklowe posiadające tę homologację. Szczerze polecamy zapoznać się z naszą ofertą kasków motocyklowych, gdyż są to jedne z najlepszych kasków, które możesz znaleźć. Warto też pamiętać o tym, że dla dziecka korzystającego z quada, czy crossa też warto kupić kask, choć tu już nie jest wymagana homologacja europejska, gdyż taki quad, czy też cross dla dziecka, który nie ma homologacji, nie może się poruszać po drogach publicznych, tylko po lasach, łąkach itd., a co za tym idzie nikt nie będzie wymagał od nas tego, by dziecko miały akurat taki kask. Oczywiście zalecamy kupić jakiś kask, ponieważ nigdy nie wiadomo, kiedy dziecko będzie miało wypadek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl