Motocykle elektryczne

Motocykle i motorowery elektryczne

to nic innego jak jednoślady o wyglądzie klasycznych motocykli i motorowerów z jedną różnicą, zamiast silnika spalinowego jest w nich zamontowany silnik elektryczny oraz zestaw akumulatorów. 

Motocykle elektryczne mogą być bardzo różnej budowy: od motorynek, cruiserów, aż po crossy; niektóre z nich odwzorowują wiernie sylwetki i podzespoły swoich spalinowych odpowiedników - mowa tu o rurach wydechowych, dźwięku z rór wydechowych, dźwigni zmiany biegów, niektóre natomiast mogą wyglądać bardzo futurystyczne bez nawiązania w jakimkolwiek stopniu do spalinowych podzespołów. Warto jednak podkreślić, że wszystkie motocykle elektryczne posiadają automatyczna skrzynię biegów, a zastosowana w niektórych modelach dźwignia zmiany biegów to tak naprawdę zmiana trybu prędkości nie działająca jak klasyczna manualna skrzynia biegów a mająca jedynie uczyć prawidłowych nawyków zmiany biegów, w razie gdyby użytkownik chciał się przesiąść w przeszłości na spalinowy jednoślad.

Motorowery elektryczne to pojazdy elektryczne rejestrowane jako motorowery czy pojazdy osiągające maksymalną prędkość 45 km/h. Motorowery elektryczne mają zazwyczaj zasięg osiągający około 60 km.

Motocykle elektryczne to pojazdy rejestrowane jako 125 cc i osiągające różne prędkości, ale zawsze powyżej 75 km/h. Motocykle elektryczne mają zasięg zazwyczaj powyżej 100 km, a bardzo często osiągające nawet 150 km.

Prawo w przypadku pojazdów elektrycznych działa tak samo jak w przypadku spalinowych, aby móc jeździć motorowerem elektrycznym trzeba mieć ukończone 18 lat przed 2013 rokiem, lub prawo jazdy AM. 

Żeby móc poruszać się motocyklem elektrycznym trzeba mieć prawo jazdy kategorii B minimum 3 lata lub prawo jazdy kategorii A. 

W naszej ofercie znajdą państwo motocykle elektryczne takich firm jak:

  • Horwin
  • Romet
  • Iamelectric (IML)
  • E-mio

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium