Cafe Racer - motocykl idealny do miasta 

Cafe Racer – lekki motocykl o niewielkiej mocy zoptymalizowany pod kątem szybkości i łatwości obsługi, stawiając na drugorzędnym miejscu kwestię komfortu. Wykorzystywane są do jazd na krótkich dystansach. Motocykle te stylizowane są na wzór motocykli biorących udział w wyścigach Grand Prix we wczesnych latach 60. Cafe Racery cechuje wizualny minimalizm, wyposażone są w nisko montowane kierownice, niskie siedzenia i podłużne baki często posiadające wgłębienia na kolana.

Termin cafe racer powstał we wczesnych latach 60. za sprawą brytyjskich entuzjastów motocyklowych z Watford i Londynu, a konkretnie subkultur Rockersów lub Ton-up boys (od pojęcia „tona” oznaczającego prędkość 100 mil na godzinę), gdzie motocykle wykorzystywano do krótkich przejażdżek pomiędzy barami w Watford jak Busy Bee cafe i Ace cafe w Londynie. W powojennej Brytanii wiele osób nie mogło sobie pozwolić na posiadanie samochodu i dla wielu motocykl często z wózkiem bocznym stanowił pojazd rodzinny. Cafe Racery natomiast symbolizowały szybkość, status i bunt, a nie niemożność posiadania samochodu.

Powrót Scramblerów w w oryginalnym stylu

Cafe Racery powróciły na miejskie drogi i radzą sobie całkiem dobrze. Prosta budowa i smukłość tych motocykli pozwala na szybkie opanowanie pojazdu i pokonywanie miejskich korków oraz wąskich uliczek. Zwrotność tych motocykli ułatwia prowadzenie praktycznie w każdym, nawet większym mieście. Niegdyś bardzo prostolinijne motocykle powróciły w niesamowitym stylu vintage i retro, co cieszy się obecnie ogromną popularnością wśród pasjonatów miejskich pojazdów. Designerski wygląd i kolorystyka przyciągają uwagę i sprawiają właścicielowi wiele radości z jazdy. Minimalistyczny wygląd Cafe Racerów został właśnie wzbogacony o wstawki retro, choć nie brakuje w nich nowoczesnych elementów, jak lampy w technologii LED, elektroniczny wyświetlacz prędkości czy oryginalnych zegarów. Jeśli szukasz nietuzinkowego motocykla, warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu i wybrać coś naprawdę niepowtarzalnego. 

Poznaj możliwości Cafe Racerów

Mimo że Scramblery służą zwykle do jazdy miejskiej, to możemy się pokusić również o krótką wycieczkę z ich udziałem. Czterosuwowy silnik i pojemność 125 cc pozwolą na krótkie i przyjemne wyprawy poza miasto. Bezpieczeństwo zapewnią hamulce tarczowe hydrauliczne, które wspomaga obecny system CBS - rozkładając równomiernie hamowanie pojazdu. Wygodna kanapa pozwala na zabranie pasażera. Dzięki zawieszeniu upside -down lub zastosowaniu standardowych amortyzatorów olejowych z tyłu i teleskopowych z przodu - żadne nierówności nie będą sprawiały kłopotu. Gumowe osłony na lagi zapewnią z kolei ochronę amortyzatorów i zwiększają ich żywotność. Pracę silnika chłodzonego powietrzem tłumi wałek wyrównoważajacy, przez co sama jazda jest bardziej stabilna, a wtrysk paliwa zmniejszy jego zużycie. Powyższa wiedza jest przydatna i z pewnością pomoże wybrać dopasowany do Twoich możliwości Cafe Racer. W końcu chodzi o przyjemność i frajdę z jazdy. 

Scramblery są coraz częściej spotykanymi motocyklami na miejskich uliczkach. Ich powrót w stylu vintage cieszy się wielką popularnością, bo to pojazdy dostępne nawet dla początkujących fanów jednośladów. Dużym atutem jest możliwość szybkiego przemieszczania się po mieście, jak i poza nim. Cafe Racer to też świetny pomysł na prezent dla bliskiej osoby. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium