do kasy suma: 0,00 zł

🔥 2% taniej na wszystkie produkty! Wykorzystaj kod: MAJ2 🔥

Opcje przeglądania
Producent
Cena
  • od
    do

Firma Bajaj stawia na ambitne realizacje celów

Bajaj Auto Limited to trzeci na świecie producent motocykli oraz lider światowego rynku pojazdów trójkołowych. Posiada w Indiach trzy fabryki, w których odbywa się całość produkcji eksportowanych do 83 krajów świata pojazdów. Każdy z tych kompleksów robi wielkie wrażenie nie tylko swoją wielkością, ale także organizacją cyklu pracy i sprawnością produkcji. Najstarszą, a także największą z obecnie działających fabryk Bajaj jest mieszczący się nieopodal miasta Aurangabad kompleks Waluj. Zajmuje on powierzchnię 362 Ha i jest najstarszą z obecnie działających fabryk koncernu. Został otwarty w 1984 roku i na przestrzeni lat wielokrotnie modernizowany. Dzięki temu Waluj została pierwszą z fabryk w Indiach, która otrzymała certyfikację wg. Norm ISO (1997 rok), a także inne nagrody i wyróżnienia poza tymi w kategorii technologii i wysokiej jakości m.in za bezstratny system odzyskiwania wody, czy wysoką wydajność energetyczną. W fabrykach producenta Bajaj dzięki zastosowaniu metodyki Lean Manufacturing oraz japońskiej filozofii produkcji TPM, z taśmy montażowej zjeżdża gotowy motocykl co 24 sekundy, co daje wynik ponad dwóch pojazdów na minutę.

Ponad 3,5 miliona pojazdów – tyle motocykli oraz trójkołowców i czterokołowców opuszcza rocznie fabryki Bajaj Auto Limited. Koncern Bajaj Auto Limited nie ukrywa swoich ambicji. Już w niedalekiej przyszłości chce zostać liderem światowej produkcji jednośladów. Ze świetną organizacją i nieustannym udoskonalaniem procesu produkcji, z dużym potencjałem przemysłowym, a co za tym idzie sporymi możliwościami rozwoju, ambitne plany na przyszłość są zupełnie realne.

Bajaj siedziba 

Technologia to największy atut motocykli Bajaj

Motocykle Bajaj są prawdziwymi perełkami technologicznymi, dlatego zyskały popularność zarówno wśród doświadczonych, jak i początkujących motocyklistów. Pojemność 125 ccm lub 200 ccm jest odpowiednia do rozpoczęcia wspaniałej, motocyklowej przygody. Jednoślady Bajaj to dosyć uniwersalne maszyny, przyciągające wzrok sportowym wyglądem,  przeznaczone do dynamicznej jazdy po mieście, jak i poza nim. Elastyczna, 6-biegowa skrzynia biegów zapewni dostosowanie jazdy do warunków, w których się poruszasz. Technologiczne rozwiązania w motocyklach Bajaj są sporym atutem, ponieważ prowadzą często do ekonomicznej jazdy, nie ujmując dynamice i szybkości. Obecność elektronicznego wtrysku paliwa pozwala na dostosowanie dawki paliwa do kultury jazdy kierowcy. Nowinką jest także zastosowanie czterozaworowego silnika z trzema świecami zapłonowymi. Ważną rolę, szczególnie w upalne dni, pełni chłodzenie silnika cieczą, co zapobiega przegrzewaniu się motocykla. O bezpieczeństwo hamowania dbają hamulce tarczowe w obrysie falistym oraz obecność systemu ABS, co zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania. Wymienione zabiegi technologiczne dają często efekt szybszego i bardziej precyzyjnego spalania przy zachowaniu sporej mocy, co w konsekwencji optymalizuje zużycie paliwa. 

Motocykle Bajaj - atrakcyjny design w miejskim wydaniu 

Motocykle Bajaj wyróżnia nie tylko zaawansowana technologia, ale też agresywny i zdecydowany wygląd oraz zastosowanie praktycznych gadżetów. Dopracowanie detali to duży atut marki Bajaj, która dba o atrakcyjny wygląd swoich jednośladów. Dlatego w tych nowatorskich maszynach zastosowano światła w technologii LED, ale też podświetlane przełączniki czy stylowe obręcze kół. Ostre, agresywne linie świetnie współgrają z kontrastującymi kolorami, przez co motocykl jest dobrze widoczny. Wiele motocykli Bajaj ma nie tylko sportowy wygląd, ale i samo zastosowanie, dlatego miejskie, jak i pozamiejskie wojaże mogą przynieść sporo przyjemności z jazdy. Utrzymany stosunek mocy do wagi zapewni komfortową i bezpieczną jazdę po wąskich, miejskich uliczkach. 

Współpraca gigantów - czyli Bajaj i Triuph łączą siły 

Motoryzacyjne media obiegła informacja o połączeniu brytyjskiej firmy Triumph z marką Bajaj Auto India. To prawda, giganci postanowili połączyć swoje siły, aby poszerzyć swój zasięg dystrybucji oraz produkcji. Co więcej ciekawostką jest, że firmy chcą zaprezentować niebawem wspólny model motocykla. Taka kooperacja przyniesie z pewnością wiele korzyści obu firmom. Brytyjski Triumph jest jedną z najstarszych firm motocyklowych, produkującej pojazdy o wysokich pojemnościach - do 750 ccm, co zapewne zrównoważy marka Bajaj. Już w tym momencie można natknąć się na pytania w stylu: czy firma Triumph będzie produkowała motocykle o niższych pojemnościach? Czas pokaże, pewnym jest, że ta współpraca może być bardzo owocna nie tylko pod względem poszerzenia dystrybucji na inne kraje, a nawet kontynenty, ale też pod względem stworzenia unikatowych modeli. I choć wydaje się, że połączenie firm Triumph i Bajaj to istna mieszanka wybuchowa, właściciele firm z pewnością przekują te cechy w międzynarodowy sukces.  

Jeśli jesteś zainteresowany atrakcyjnymi modelami motocykli Bajaj, zapraszamy do naszego sklepu na ulicy Grabiszyńskiej 30 we Wrocławiu, bądź do odwiedzenia strony www.skuterymotocykle.pl. Zawsze służymy dobrą radą i wiedzą merytoryczną, która pozwoli na wybór odpowiedniego motocykla na długie lata. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl